21:48 / E Martë, 11 Gusht 2020

Europa League: Përfundojnë pjesët e para, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve çerekfinale të Europa League.

Shakhtar Donetsk është duke fituar me rezultat 2-0 ndaj Baselit, shkruan Indeksonline.

Dy golat në 45 minutat e para i kanë shënuar Moraes në minutën e dytë dhe Taison në minutën e 22-të.

Wolves dhe Sevilla nuk kanë shënuar gola në pjesën e parë të ndeshjes. /IndeksOnline/