12:34 / E Shtunë, 04 Shkurt 2023 / Gj. Sh

Everton – Arsenal, formacionet zyrtare

Skuadra e Evertonit do të jetë sot nikoqire e Arsenalit.

Ndeshja është e vlefshme për javën e 22-të të Premierligës angleze dhe zhvillohet në ”Goodison Park”, më fillim nga ora 13:30, shkruan IndeksOnline.

”Topçinjët” janë lider në tabelë me 50 pikë, pesë më shumë se Manchester City, dhe do të kërkojnë fitoren edhe në këtë ndeshje, për të mbajtur këtë diferencë dhe të ec drejt titullit të Premierligës.

Në anën tjetër Evertoni është duke luftuar për të siguruar mbijetesën, ku aktualisht gjendet në pozitën e parafundit me vetëm 15 pikë.

Formacionet zyratre:

Everton:

Arsenal:

/IndeksOnline/