20:02 / E Premte, 27 Janar 2023 / Gj. Sh

FA Cup: Manchester City përballë Arsenalit, formacionet zyrtare

Një ndeshje mjaft interasante pritet të zhvillohet sonte mes Manchester Cityt dhe Arsenalit.

Ndeshja është e vlefshme për 1/16 e FA Cup, dhe zhvillohet në ”Etihad Stadium”, më fillim nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline.

Do të jetë një ndeshje e zjarrtë. pasi të dyja skuadrat do të kërkojnë kalimin në çerekfinale të FA Cup.

Rivaliteti mes Cityt dhe Arsenalit këtë sezon është më i madh se në vitet e fundit, pasi janë në garë edhe për trofeun e Premier Ligës.

Topçinjët kryesojnë tabelen me 50 pikë, pësë më shumë se Cityzens.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyratre nga të dyja skuadrat:

Formacionet zyrtare:

Manchester City: Ortega Moreno, Lewis, Stones, Akanji, Ake, Rodrigo, De Bruyne, Gundogan (C), Mahrez, Grealish, Haaland.

Arsenal:

/IndeksOnline/