20:11 / E Premte, 05 Tetor 2018

Facebook dhe Apple konfirmojnë që ishin target i viruseve “Malwere”

Facebook dhe Apple kanë konfirmuar që kanë gjetur viruse “Malwere” në serverët e tyre, transmeton Indeksonline.

Facebook ishin paralajmëruar për këtë lloj virusi në vitin 2015 por në atë kohë kishte qenë vetëm si një lloj testimi .

Kurse Apple e kishte gjetur këtë lloj virusi në vitin 2016.  Ky sulm thuhet se është bërë nga kinezët.

Ky lloj sulmi vjen menjëherë pas skandalit me shkelje të të dhënave të 50 milionë përdoruesve./Indeksonline/

Temat: