23:34 / E Diele, 15 Prill 2018

Facebook ka tA� dhA�nat tuaja edhe nA�se nuk keni pasur asnjA�herA� llogari

Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar njA� fakt qA� me siguri mund tA� shqetA�sojA� ata qA� nuk e pA�rdorin fare kA�tA� rrjet social.

Sipas tij, Facebook mbledh tA� dhA�na nga ata qA� nuk e pA�rdorin rrjetin social ose nuk kanA� llogari tA� pA�rdoruesit tA� regjistruar.

“NA� pA�rgjithA�si ne mbledhim informacion pA�r njerA�zit qA� nuk janA� tA� regjistruar nA� Facebook, pA�r arsye sigurie”, u pA�rgjigj Zuckerberg nA� pyetjen e gazetarit para takimit me Komitetin pA�r Energji dhe Tregti.