16:36 / E Premte, 07 Qershor 2019

Facebook nuk lejon instalimin e aplikacioneve të saja në Huawei

Gjiganti teknologjik, Facebook i ka dhënë një goditje të fuqishëm kompanisë së telefonave, Huawei.

Konsumatorët që kanë telefona Huaëei nuk do të mund të instalojnë aplikacionet e Facebook, transmeton Indeksonline.

Po ashtu në këtë ndalesë hynë edhe instalimi i Twitter dhe i Booking.com.

Huawei po ashtu ka probleme edhe me ShBA-të. Atje është ndaluar shitja e këtyre telefonave./Indeksonline/