14:33 / E Premte, 22 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Femrat që urinojnë para seksit janë më të rrezikuara nga infeksionet

Femrat të cilat urinojnë para seksit mund të jenë më të rrezikuara të zhvillojnë infeksione të traktit urinar, thotë një ekspert.

Pavarësisht se urinimi para seksit u është rekomanduar vazhdimisht femrave, duket se ky fenomen më shumë mund të jetë duke iu shkaktuar dëme sesa ç’mund ta kuptoni.

David Kaufman, urolog nga Nju Jorku, duke folur për ‘Yahoo Health’ ka thënë se urinimi para seksit është shkaktari numër një i infeksioneve urinore pas seksit.

Pra, përderisa shumica e femrave besojnë se është praktikë e mirë të urinojnë para seksit, më mirë e keni të mos e bëni këtë sepse vetëm sa ia rrisni vetes shanset për infeksione!

Vlen të ceket se infeksionet e traktit urinar shkaktojnë dhimbje në pjesën e poshtme të abdomenit, dhe ndonjëherë edhe grip.

Temat: