20:09 / E Shtunë, 24 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Kush janë femrat me të zjarrta në seks

Kur bëhet fjalë për femrat të cilat janë më të mirat në shtrat, me siguri na shkon menjëherë mendja te ato seksi, të bukura dhe joshëse. Mirëpo, e vërteta është krejtësisht ndryshe. Nëse u beson hulumtimeve më të reja, aksionet më të nxehta në krevat dhe orgazmat më të fuqishme i kanë femrat leshatore!

Sigurisht që duhet të depilojnë të gjitha pjesët e trupit ama kur bëhet fjala për seks kanë shumë përparësi ndaj femrave që kanë më pak qime në trup. Çështja është, natyrisht, tek hormonet.

Femrat të cilat kanë qime më shumë, më të errëta dhe më të gjata, kanë nivel më të lartë të testosteroneve, gjë që patjetër ndikon edhe në cilësinë e marrëdhënieve seksuale.

“Për shkak të testosteroneve të shtuara, pika G dhe klitorisi te tipat e këtilla të femrave reagojnë më fuqishëm gjatë penetrimit, andaj edhe ndiejnë kënaqësi më të madhe, ndërkaq orgazmën e kanë më të fuqishme dhe e arrijnë më lehtë”, thuhet ne studim.

Temat: