13:14 / E Shtunë, 18 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Fillon me suksese kjo ditë për xhudistët kosovarë në Hagë

Edhe dita e dytë e Grand Prix të xhudos që po mbahet në Hagë të Holandës, nis në mënyrën më të mirë për garuesit tanë.

Akil Gjakova kalon me sukses edhe pengesën e dytë. Ai mposhti me Ippon britanikun, Daniel Williams, duke kaluar në çerekfinale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Hagë të Holandës.

Në çerekfinale të kategorisë deri në 73 kiligramë, Gjakova do të përballet me kanadezin Antoine Bouchard, shkruan Telegrafi.

Theksojmë se luftën e parë e kaloi pa problem, duke mundur gjermanin, Scham Dzavbatyrov. Në rrethin e dytë takohet me britanikun, Daniel Williams.

Kujtojmë që dje, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi fituan medaljet e arta.