19:04 / E Mërkurë, 06 Shkurt 2019 / indeksADMonline

Fillon ndeshja, Prishtina kërkon fitoren historike

Z Mobile Prishtina luan ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të FIBA Europe Cup kundër skuadrës turke, Pinar Karsiyaka.

Ndeshja po zhvillohet në Pallatin e Rinisë në Prishtinë dhe fitorja e dërgon skuadrën kosovare në mesin e 16 skuadrave më të mira.

Kjo ndeshje është njëra nga më të rëndësishmet e historisë për skuadrën më të rëndësishme të basketbollit kosovar. /IndeksOnline/