14:04 / E Enjte, 07 Qershor 2018 / indeksADMonline

Firmino: Futbollisti i Serie A më ka pyetur për Liverpoolin

Zërat e merkaton shkojnë kudo, edhe në grumbullimin e kombëtares braziliane që po përgatitet për Botërorin 2018. Nuk është Neymar lojtarin qendër të thashethemeve, por portieri i Roma-s, Alisson.

Pas sezoni të jashtëzakonshëm me verdhekuqtë, ai ka përfunduar në shënjestrën e Real Madrid, Liverpool dhe Chelsea. “Po, Alisson më ka pyetur për Liverpool-in dhe shpresoj që të vijë, por e di se e kërkojnë edhe skuadra të tjera”.

Këto kanë qenë fjalët e Roberto Firmino, ylli i të “Të Kuqve”, i cili duket se ka konfirmuar qëllimin e klubit të Premier League për të zëvendësuar Loris Karius, protagonisti negativ i finales së Champions League.

Roma, nga ana e saj, ka konfirmuar se braziliani është i paprekshëm dhe se është gati t’i ofrojë lojtarit një kontratë të re me dyfishimin e rrogës.