18:31 / E Enjte, 02 Maj 2019 / indeksADMonline

Fitime milionëshe, kjo është lista e aktorëve më të paguar në botë

Është botuar lisat e aktorëve më të paguar në botë ku bëjnë pjesë disa nga emrat më të njohur dhe më të kërkuar të momentit.

Kanadez Ryan Reynolds është aktori më i paguar në vitin 2019 me 27 milionë $ për filmin “Six Underground”, botuar nga revista e njohur amerikane “Variety”.

Kjo është lista e aktorëve dhe fitimet e tyre gjatë vitit 2019:

Ryan Reynolds – 27 $ milion, Dwayne Johnson – $ 20 milion, Will Smith – 17 milionë dollarë, Tom Cruise – $ 14 milion, Emily Blunt – 13 milionë $, Brad Pitt 6 – $ 10 milion, Margot Robbie – 9-10 milionë dollarë,  Idris Elba – 8 milionë $,  Kristen Stewart – 7 milionë $, Martin Lawrence – 6 milionë dollarë, Joaquin Phoenix – 4.5 milionë dollarë, Jessica Costein – 2.5 milion dollarë./Indeksonline/