19:46 / E Shtunë, 18 Nëntor 2017 / B O

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen derbi ndërmjet Atletico Madridit dhe Real Madridit.

Atletico e pret Realin në “Wanda Metropolitano” në një ndeshje që pritet të jetë e zjarrtë.

Ky derbi do të zhvillohet në kuadër të xhiros së 12-të të La Ligës.

Këto janë formacionet që Simeone dhe Zidane do t’i hedhin në fushë:

Atletico Madrid: 

Real Madrid:Q