11:53 / E Shtunë, 23 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Formacionet zyrtare: Real Madrid-Barcelona

El Clasico rikthen në orët e para të ditës së sotme emocionet e futbolldashësve kudo në botë. Real Madrid-Barcelona përballen në superderbin botëror që fillon në orën 13:00.

Zinedine Zidane ka vendosur të nisë sfiden me këtë formacion:

Keylor; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos, Kovacic; Cristiano y Benzema.

Ernesto Valverde në anën tjetër ka vendosur këtë 11-she startuese:

Ter Stegen,  Sergi Roberto, Piqué, Vermaelen, Jordi Alba,  Sergio Busquets, Rakitic, Paulinho, Iniesta,  Leo Messi dhe Luis Suárez./Indeksonline/