19:54 / E Shtunë, 28 Prill 2018 / indeksADMonline

Formacionet zyrtare të derbit Inter – Juventus

Inter dhe Juventusin zhvillojnë derbin më të rëndësishëm të kësaj jave në Serie A.

Inter synon fitoren për të qëndruar në garë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, ndërsa Juventusit i nevojiten pikët në garën për titullin kampion.

Më poshtë mund të shikoni formacionet e të dyja skuadrave./IndeksOnline/

Inter:

Juventus: Buffon; Cuadrado, Barzagli, Rugani, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Mandzukic

Temat: