75 Mall Live Search
11:36 / E Premte, 14 Qershor 2024 / G T

Formacioni i mundshëm i Gattusos me Hajdukun, largon dy lojtarë shqiptarë?

Skuadra e famshme kroate, Hajduku i Splitit gjatë këtyre ditëve ka zyrtarizuar trajnerin e ri, Gennaro Gattuson.

Mediat në Kroaci kanë filluar ta parashikojnë formacionin e mundshëm të trajnerit italian për sezonin 2024/25, shkruan Indeksonline

Siç raportohet në mediat kroate, Gattuso ka dy objektiva gjatë afatit kalimtar të verës, Ivan Rakiticin dhe Edin Dzekon.

Kurse në formacionin e mundshëm mungojnë dyshja shqiptare, Leon Dajaku dhe Emir Sahiti.

Të dy kanë kontratë me Hajdukun, por mund të shihen jashtë planeve të ish-trajnerit të AC Milan./Indeksonline/