22:13 / E Diele, 22 Mars 2020

Foshnja 7 muajshe e infektuar me koronavirus, nëna e tij u bën thirrje prindërve të kenë kujdes!

Një bebe 7 muajshe është bërë pacienti më i ri në ShBA që ka rezultuar pozitiv me testin për koronavirus.

Nëna e fëmiut ka ndarë disa foto me të tjerët, ku shihet djali i saj shihet i sëmurë në spital.

Courtney Watts Doster got her son Emmett tested Monday. She's pictured with her husband (right) and two other children aged two and four. Now she's worried about their risk too

Ajo thotë se duhet ta dijnë të gjithë prindërit se edhe fëmijet preken nga kjo pandemi, dhe poashtu janë të rrezikuar, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Emmett is pictured

Courtney Watts Doster e testoi të birin Emmett të hënën dhe rezultatet i mori të marten ku edhe dolën pozitiv.

Foshnja 7 muajshe vuan nga pneumonia, dhe tani  ka periudhën më të rëndë të virusit.

Ekspertët mjekësorë nuk ishin të sigurt nëse Emmett mund të testohej në të njëjtën mënyrë si të rriturit.

Emmett is pictured in hospital

‘Na u tha që ky virus nuk prek fëmijët e vegjël kështu që “nuk ka nevojë të shqetësohet”! Sa gabim ishin ata ?! ‘ ka shkruar ajo në Facebook.

Emmett është duke bërë më mirë por ajo shqetësohet se ai mund të marrë një kthesë të keqe.

Ajo u ka kërkuar njerëzve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos i marrin fëmijët e tyre në parqe ose lojëta të ndryshme./Indeksonline/