18:16 / E Mërkurë, 16 Maj 2018

Fotografia e përbashkët e disa pjesëmarrësve në Samitin e Sofjes

Shumica e përfaqësuesve të vendeve evropiane dhe atyre të Ballkanit Perendimorë tashmë kanë arritur në Sofje, për Samitin i cili do fillojë nesër.

Me këtë rast, një pjesë e tyre edhe kanë bërë një fotografi së bashku.

Pas mbledhjes për Ballkanin Perëndimor, liderët e Partisë Popullore Evropiane bënë një fotografi të përbashkët me përfaqësuesit e Ballkanit Perëndimorë.

Në këtë fotografi, është edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, Lulzim Basha dhe Aleksandar Vuçiq.

“Pas mbledhjes së #EPP për Ballkanin Perëndimore, lideët e Partisë Popullore Evropiane u mblodhën për një fotografi familjare #NeJemiFamilje”, thuhet në postimin që ka bërë kjo parti në Twitter./Indeksonline/