14:57 / E Mërkurë, 24 Tetor 2018

Fotoja e ditës: Shtrëngimi i duarve mes princit dhe djalit të Kashoggit

Rasti i gazetarit të vrarë që bëri bujë mediale në gjithë botën, vazhdon të mbetet një temë e aktualizuar deri në zbardhjen e tij.

Sot, mori vëmendje trajtimi që i’u bë djalit të gazetarit saudit, e që shihet përmes fotos që qarkulloj nëpër gjithë botën.

Fotografia e cila u bë publike nga shteti saudit për agjencinë e lajmeve SPA, shfaq në anën e majtë të birin e gazetarit, Salah Kasoggi, dhe princit të së djathtës Saudit, Muhammad bin Salman, vrasësi jo zyrtar i Jamal Kashoggit.

Princi, më parë pati shprehur ngushëllime në lidhje me vdekjen e një gazetari famëkeq apo një kritiku të ashpër të familjes mbretërore saudite.

Rasti i zhdukjes së gazetarit, pas dy javësh heshtje u konfirmua nga Riadi, pasi që pranoi se diçka kishte ndodhur brenda konsullatë./Indeksonline/