22:03 / E Premte, 05 Gusht 2022 / gjelbra k

Frankfurt shënon golin e parë kundër Bayernit (VIDEO)

Skuadra e Frankfurtit ka shënuar golin e parë kundër Bayern Munchenit, në ndeshjen e parë të Bundesligës gjermane për sezonin e ri.

Golin e ka shënuar sulmuesi francez, Randal Kolo Mauni në minutën e 64-të, shkruan Indeksonline.

Ai përfitoi nga një gabim i portierit Neuer duke e quar topin në rrjet.

Aktualisht Bayerni është duke udhëhequr me rezultat 5-1.

Golat pë bavarezët i kanë shënuar Kimmich në minutën e 5-të, Pavard (11), Mane (29), Musiala (35) dhe Gnabry në minutën e 45-të./Indeksonline/