19:40 / E Hënë, 23 Prill 2018 / indeksADMonline

Fund dramatik nA� UFC, i humb vetA�dija por kthehet brenda pak sekondave (Video)

Nuk ka spektakA�l tA� UFC-sA� pa pasur ndonjA� betejA� dramatike dhe me njA� fund tA� diskutueshA�m.

Ballafaqimi mes Merab Dvalishvili dhe Ricky Simon ishte tepA�r interesant. Pak minuta para fundit tA� meA�it, Simon kapi kundA�rshtarin e tij nga qafa, duke i shkaktuar dhimbje tA� madhe, shkruan IndeksOnline.

Por, kundA�rshtari i tij nuk u dorA�zua edhe pse vA�rehet qA� pA�r pak sekonda e humb vetA�dijen, por rikthehet menjA�herA� duke i lA�vizur kA�mbA�t.

Ai nuk u dorA�zua, pastaj gjyqtarA�t i ranA� gongut dhe meA�i pA�rfundoi pa nokaut. MegjithatA� me pikA� fitoi Simon.

Videoja tregon shumA� qartA�, se gjeorgjiani mbeti pavetA�dije, ndA�rsa gjyqtari nuk e ndA�rpreu luftA�n deri nA� fund, e cila mA� pas shkaktoi shumA� polemika./IndeksOnline/