11:08 / E Premte, 07 Tetor 2022 / B O

Fundi një epoke: Franck Ribery lë futbollin, bëhet trajner

Franck Ribery ka vendosur të lërë futbollin.

Kampioni francez është shtyrë të tërhiqet nga dëmtimet e fundit, por ai nuk do të largohet nga Salernitana.

Sipas raportimeve nga “The Morning”, synimi i tij është ndërprerja e kontratës si lojtar dhe nënshkrimi si trajner deri në vitin 2024.