21:41 / E Mërkurë, 09 Tetor 2019

Futbollisti 40 milionësh i Milanit rikthehet nga lëndimi

Mattia Caldara është rikthyer në stërvitje te Milani pas një mungese të gjatë.

Kjo është zbuluar nga llogaria e tij në Twitter e AC Milan, pasi ata publikuan disa fotografi nga stërvitja e parë e Piolit.

Mbrojtësi ishte i pranishëm dhe mori pjesë në seancën e plotë, që është një lajm i shkëlqyeshëm për palën e San Siros.

Siç raporton MilanNews.it , plani është që të rikuperohet plotësisht dhe gati për të luajtur deri në fund të tetorit, do të thotë se ai mund të marrë disa minuta kundër SPAL. /IndeksOnline/