19:02 / E Premte, 08 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Gazetarja e RTK-së i futet garës (Foto)

Gazetarja e televizionit publikt të Kosovës (RTK-së), Gentiana Begolli pritet që të jetë njëra prej kandidatëve kryesore për ta marrë postin e kryetares në Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës.

Zgjedhjet në AGK pritet të mbahen javën e ardhshme, saktëisht me 16 dhjetor (e shtune).

Përmes një postimi në “Facebook”, Begolli ka shpejguar arsyet e kandidaturës.

Postimi i plotë:

Pasi i rehatuem komunat e qeverinë, tash na ka mbete me rehatu edhe veten 🙂

Pak shaka para nje gare te rëndësishme për neve gazetareve.

Ju informoj se me 16 dhjetor do te garoj per kryetare te Asociacionit te Gazetareve te Kosovës.
Te gjithë ju miq e kolege qe mendoni se e meritoj mbeshtetjen tuaj per ta drejtuar organizaten me te rëndësishme ne vend per neve gazetareve, ju ftoj qe me 16 te ketij muaji te jeni mbështetje e imja.
Askush nuk mund te votoje pa qene pjese e AGK-se dhe ate jo me vone se data 13 dhjetor. Shfrytëzoni linkun e meposhtem qe ta plotesoni formularin, permes te cilit ju anetaresoheni ne AGK dhe rrjedhimisht ju mundesohet e drejta e votimit.
Mund te anetaresoheni edhe ju qe nuk deshironi te me votoni mua 🙂

Me apo pa mua kryetare, na prift e mbara bashkarisht…
Shihemi me 16 dhjetor ne oren 10.00 🙂

http://84.22.49.174/2017/agk/rreth-nesh/

a>>>