23:58 / E Diele, 28 Nëntor 2021 / C E

Gerrard dëshiron të “peshkojë” te Liverpool

Steven Gerrard është duke u afruar më shumë me Liverpoolin pasi mori postin e stolit të Aston Villas.

Sipas raportimeve nga Liverpool Echo , trajneri dëshiron të bëjë lidhje të mira me skuadrën e kuqe për të kapur një lojtar nga ish-skuadra e tij në merkaton dimërore.

Objektivi i Villans do të jetë mbrojtësi Joe Gomez , i cili mund të huazohet gjatë gjysmës së dytë të sezonit, raportoi gazeta britanike The Mirror .

Duke pasur parasysh paraqitjen e mirë të Joel Matip dhe ardhjen e  Ibrahima Konate , ai ka mbetur pa minuta me Jürgen Klopp . I rikuperuar nga dëmtimi që e mbajti atë larg fushës për disa muaj vitin e kaluar, anglezi do të ishte një opsion i mirë për të përforcuar mbrojtjen e Aston Villas.

Përveç kësaj, Joe Gómez po kërkon minuta për të provuar të shkojë me Anglinë në Kupën e Botës 2022 në Katar .