18:12 / E Diele, 10 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Gjilanasit tregohen kreativ! Bëjnë pishën e Vitit të Ri më interesanten që mund ta keni parë ndonjëherë (Foto)

Festat e fundvitit po ofrojnë. E sigurisht që madhështia dhe bukuria e këtyre festave janë edhe dekorimet e shumta e pisha e Vitit të Ri, shkruan Indeksonline.

Derisa të gjithë pishat i blejmë në dyqane të ndryshme, gjilanasit kësaj radhe kanë vendosur të bëjnë një të tillë vet. Ata kanë ndërtuar përmes librave një pishë fantastike, duke ia përshtatur edhe vendit që e kanë vendosur, Bibliotekës së qytetet./Indeksonline/