00:26 / E Diele, 26 Shtator 2021 / A A

Gjunjëzoi Joshuan, Usyk thotë se nuk është special

Oleksandr Usyk e ka mposhtur britanezin Anthony Joshua për kampionin e kategorisë së rëndë.

Ukrainasi e mposhti Joshuan pas 12 raundeve pas një performance të jashtëzakonshme në ring, ndërsa ai nuk i ka kursyer as kritikat për të.

“Joshua më shtyu fort, por asgje speciale”, u shpreh Usyk.

Usyk e dominoi takimin për gjatë gjithë ndeshjes dhe në fund kjo ju shpërblye.