09:18 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Gjuriq: Pasi fituat 10 komuna në Kosovë, Srpska duhet të kërkojë këtë gjë!

Lista Serbe është fitues absolut i zgjedhjeve lokale në Kosovë, thotë drejtori i Zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Gjuriq, i cili pohon se nuk është i vogël numri i komunave të fituara.

“Serbët ishin në gjendje të kuptojë se uniteti është i vetmi shpëtim dhe mbijetesën e tyre në Kosovë. Përmes Listës Serbe dhe veprim të përbashkët në drejtim të institucioneve të Prishtinës mund të merrni më shumë”, ka thënë Gjuriq për RTS./Indeksonline/

Ndryshe, Srspka ka arritur t’i fitojë 10 komuna në këto zgjedhje të mbajtura sivjet në vendin tonë.

Mitrovica e Veriut, Lista Serbe 66.97%

Kllokot, Lista Serbe 42.08%

Partesh, Lista Serbe 58.95%

Ranillug, Lista Serbe 77.62%

Graçanica,Lista Serbe 87.88%

Zveçan, Lista Serbe 69.26%

Zubin Potok Lista Serbe 80.19%

Shtërpce , Lista Serbe 74.02%

Novobërdë, Lista Serbe 54.97%

Leposaviq, Lista Serbe 62.18%.

/Indeksonline