16:16 / E Hënë, 01 Tetor 2018 / indeksADMonline

Gjyqtari shënon nga penalltia në Ligën Amatore të Rusisë

Nuk e prisnim që të shkruanim për golin e shënuar nga një gjyqtar, megjithatë kjo tashmë ndodhi.

Siç mund ta shihni në pamjet e mëposhtme, një gjyqtar i ndeshjes shënoi një gol të bukur për rezultatin, 4-2 pasi futbollisti i LFC Manas dështoib nga pika e bardhë.

Image: LFL

Dukej që gjyqtari, Atay Daudoy ishte i lënduar pas këtij incidenti, por sipas kanalit zyrtar të LFL në YouTube, goli u pranua, transmeton IndeksOnline.

Liga Amatore e Rusisë e postoi një klip të këtij momenti sot, dhe ju patjetër se duhet t’i shikoni reagimet e të dyja skuadrave.

Skena të pabesueshme në Makhachkala, apo jo?

KizDD, skuadra që e humbi penalltinë, shënoi më pas dy gola për ta marrë një barazim të merituar në këtë ndeshje.

Megjithatë, ishte gjyqtari ai që e mori gjithë vëmendjen me incidentin e tij të tmerrshëm./IndeksOnline/

Image: LFL