21:03 / E Mërkurë, 28 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Gjyshja 96 vjeçare nga Lipjani, ju mëson çka është stili (Foto)

Jemi mësuar që të shohim që të shohim gratë e moshuara nëpër botë të veshura me stil dhe mjaftë fine.

Por, a e keni imagjinuar që edhe në Kosovë kemi gjyshe të tilla të cilat e përcjellin modën.

Ne kemi zbuluar një gjyshe të tillë e cila quhet Mirishahe dhe gati ka mbushur një shekull.

Siç e shihni, gjyshja nga Lipjani është 96 vjeç dhe është e veshur në stilin e viteve 90-ta.

Për më shumë shikoni fotografitë dhe do të fascinoheni me stilin e saj.

 

Temat: