10:09 / E Enjte, 30 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Golashënuesit më të mirë në Evropë, Salah lë mbrapa “jashtëtokësorët”

Mohamed Salah po shkëlqen në Premierligë te Liverpooli, shkruan indeksonline.

Marokieni është bërë figura kryesore e sukseseve të skuadrës së Jurgen Klopp.

Ai njëherit është golashënuesi më i mirë i top pesë ligave që merr pjesë në të gjitha garat.

Salah ka shënuar 17 gola, duke lënë mbrapa Messin me 16, Neymar me 15 dhe Ronaldo me 11. /IndeksOnline/