11:39 / E Hënë, 10 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Ronaldos po i mungon Messi, e fton në Serie A

Ronaldo u rikthye në lojë për Juventusin në natën e premte pasi Bianconerët mundën Interin 1-0.

Portugezi është vendosur në jetë në Itali në mënyrë të mrekullueshme.

Në 15 ndeshje të Serie A këtë sezon, Cristiano ka 10 gola dhe pesë asistime.

Në intervistën e tij të GdS, Ronaldo e ka krahasuar Juventusin me ish-klubin e tij Real Madrid.

Ronaldo e ka bërë të qartë se nuk ka më interes për atë që ndodh në Los Blancos.

Ylli portugez ka shpjeguar gjithashtu pse u transferua në Torino verën e kaluar:

“Kam pasur mundësi të tjera, por kam zgjedhur Juventusin sepse janë një ekip i fortë. Ata kanë bërë mirë në Ligën e Kampionëve dhe kanë fituar shtatë tituj të njëpasnjëshëm”.

“Më pëlqen atmosfera në Itali dhe qasja me Presidentin Agnelli ishte e rëndësishme. Unë nuk jam duke menduar për të luajtur kundër (Real Madrid). Nuk më intereson. Duatë fitoj me klubin tim, nuk e harroj të kaluarën time, por jam i përqendruar te Juventusi”.

Pse Leo Messi duhet të shkojë në Itali?

Ronaldo kaloi gjithashtu komentin mbi Leo Messin që po qëndron ende në Barcelonë.

Cristiano i bëri thirrje Messit për t’u bashkuar me atë në Serie A:

“Jo (nuk e humbas Messin, por) ndoshta më mungon!”

“Kam luajtur në Angli, Spanjë, Itali, Portugali, në ekipin kombëtar, ndërsa ai është ende në Spanjë. Ndoshta ai ka nevojë për mua më shumë”.

“Për mua, jeta është një sfidë, më pëlqen dhe më pëlqen t’i bëj njerëzit të lumtur.  Do të doja që ai të vinte në Itali një ditë. Ashtu si unë, pranoj sfidën”.

“Megjithatë, nëse ai është i lumtur atje, e respektoj. Ai është një lojtar fantastik, një djalë i mirë, por asgjë nuk më mungon këtu. Ky është jeta ime e re dhe jam e lumtur”.

Temat: