11:46 / E Mërkurë, 20 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Golashënuesit më të mirë të vitit në Evropë

Viti 2017 ka qenë një baraspeshë për dy yjet e futbollit botëror, Ronaldo dhe Messi, shkruan indeksonline.

Pasi u barazuan me Topa të Artë, ata janë të barabartë edhe sa i përket golave të shënuar gjatë vitit.

Dy sulmuesit e La Ligas kanë shënuar nga 53 gola, po aq sa ka edhe Lewandowski i Bayern Munchen.

I katërti është Cavani me 52 gola ndërsa i pesti është Kane i Tottenham me 50 gola. /IndeksOnline/