10:35 / E Enjte, 29 Mars 2018

Google bën biznes, e blen kërkuesin e GIF

Google e ka bërë biznesin e radhës. Kompania e famshme e ka blerë Tenor, kërkuesin e njohur të GIF.

Tenor është platforma që Facebook ka përdorur për t’i lejuar përdoruesit të kërkojnë dhe ndajnë GIF të animuar në Messenger.

Google nuk ka bërë të ditura detajet e kësaj blerje duke konfirmuar vetëm se tani e tutje Tenor do të funksionoi si markë e veçantë brenda Google./Indeksonline/

Temat: