15:28 / E Mërkurë, 01 Gusht 2018 / indeksADMonline

Google do të shpërndajë falas internet në këtë shtet

Google ka njoftuar se do të ofrojë qasje falas në internet me shpejtësi të lartë nëpërmjet ëi-Fi hotspots në Nigeri.

Kjo pasi që Google ka një stacion të saj në shtetin afrikan.

Ky do të jetë edhe si një shpërblim pasi që Nigeria është një nga ofruesit më të mëdhenj të rrjetit të fibrave në Afrikën perëndimore.

Nigeria është vendi i pestë që ka marrë stacionin e Google, pas Indisë, Indonezisë, Tailandës dhe Meksikës./Indeksonline/

Temat: