11:26 / E Mërkurë, 14 Gusht 2019

Grabitet një shtëpi në Skenderaj, hajdutët vjedhin para e stoli ari

Grabitjet në vendin tonë vazhdojnë të jenë një dukuri shqetësuese.

Një e tillë ka ndodhur të hënën në orën 19:00 në Skenderaj, njofton Policia e Kosovës.

Ankuesi mashkull k-shqiptar ka njoftuar se të dyshuar të panjohur me forcë kishin depërtuar brenda shtëpisë së tij ku i kishin vjedhur 200 euro, stoli ari dhe bizhuteri”, thuhet në raport.

Ndryshe,  nuk raportohet për të arrestuar, përderisa rasti është duke u hetuar./Indeksonline/