11:04 / E Diele, 15 Prill 2018 / indeksADMonline

Grabitje nA� DeA�an, lidhet rojtari, vidhen paratA� – ja deklarata e kryeprokurorit tA� PejA�s

NjA�A� grabitje e rA�ndA� ka ndodhur nA� mA�ngjesin e sotA�m nA� fshatin Isniq tA� KomunA�s sA� DeA�anit.

Rastin e ka konfirmuar pA�r a�?Indeksonlinea�? Kryeprokurori i ProkurorisA� nA� PejA�, Agim Kurmehaj.

Ai ka thA�nA� se grabitja ka ndodhur nA� njA� depo nA� fshatin Isniq dhe pA�r kA�tA� janA�A� duke u hetuar disa persona.

MA�sohet se gjatA� kA�saj grabitje personat ende tA� panjohur kanA� lidhur rojtarin dhe pas kA�saj kanA� marrA� 300 euro nga arka dhe po ashtu hardiskun ku ruhen pamjet e kamerave tA� sigurisA�.

Kryeprokurori Kurmehaj ka shtuar se janA� duke u kryer hetime intensive pA�r zbardhje tA� kA�tij rasti./Indeksonline/

(Foto ilustrim)