11:23 / E Premte, 13 Tetor 2017 / indeksADMonline

“Gripi H3N3 mund të përhapet edhe në Kosovë”

Një lloj i ri i gripit, H3N3, mund të përhapet edhe në Kosovë.

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë apelon të qytetarët mbi moshën 65 vjeç, ata me sëmundje kronike dhe ata me imunitet të dobët, të vaksinohen kundër gripit.

Këtë vit, MSH dhe ISHPK kanë siguruar 85 mijë doza të vaksinës kundër gripit për të rritur dhe 500 doza për fëmijë, ka thënë për Radio Kosovën, Naser Ramadani, drejtor i ISHPK, transmeton Klan Kosova.