09:51 / E Enjte, 22 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Grupi më i vështirë dhe më i lehtë që mund të përballet Kosova në eliminatore

Gjatë ditës së djeshme janë zbuluar vazot për shortin e eliminatoreve të Kampionatit Evropian që do të hidhet me 2 dhjetor në Dublin.

Kosova është në vazon e pestë dhe rrezikon që të përballet me kundërshtar të fortë, madje me dy kampionët e fundit të Botës.

Megjithatë ekziston mundësia që Dardanët t’i shmangin kundërshtarët e fortë, shkruan Indeksonline.

Më është grupi më i lehtë dhe më i vështirë që mund të përballet Kosova

Me i lehtë: Polonia, Bosnja, Finlanda, Estonia, Kosova, San Marino

Me i vështirë: Franca, Gjermania, Turqia, Hungaria, Kosova, Letonia

Konfirmohen vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 – ku gjendet Kosova?