22:46 / E Hënë, 26 Mars 2018 / indeksADMonline

Habit 58 vjeçarja: Dua të ndahem nga burri, por fillimisht të gjej një të dashur të ri

A është gabim për mua të gjej një të dashur të ri para se të divorcohem nga burri ima aktual? Martesa ime është e vdekur dhe nuk dua të jem e vetme.

Unë jam 58 vjeçare ndërsa burri im 59. Martesa jonë ka përfunduar përafërsisht para 15 viteve kur ai u operua nga kanceri, nuk mund ta lija të vetëm në këtë situatë. Pas kësaj ai ka pasur terapi për pesë vite radhazi.

Ai u kthye në qytetin e lindjes dhe tha se nuk do të kthehet më. Pastaj biseduam për divorc. Tani jetoj në një banesë e vetme. I shoh fëmijët e mi dhe nipërit rregullisht por nuk e kam dikë që të plotësojë.

Këshilla e psikologes:

Mos u nis për të kërkuar dikë të veçantë. Kjo do të të shkaktonte shumë presion.

Fillo duke kërkuar miqësi, sepse ky është thelbi i një lidhjeje të mirë./Indeksonline/