19:38 / E Premte, 19 Janar 2018 / indeksADMonline

Hasselblad zbulon gjeneratën e re të kamerave, kushton 48, 000 euro (Video)

Kompania Hasselblad e Suedisë, e cila prodhon kamera digjitale me madhësi të mesme, nis hitin e saj të ri që mund të kapë deri në 400 megapikselë. Ashtu si teknologjia brenda, dhe çmimi është mjaft i shquar.

Natyrisht, ata nuk kanë të gjithë kamerën prej 48,000 eurosh që mund të kapin fotografi deri në 400 megapikselë. Hasselblad është një nga kompanitë kryesore në botën e fotografisë për 75 vjet. Modeli H6D-400C MS, i cili do të lansohet në muajin mars, përmban teknologji që vështirë se do të mund të përdorni së shpejti.

Paraardhësi i këtij modeli mund të kishte qëlluar 200 megapikselë. Cilësi e re u arrit përmes teknologjisë multi-shot që zëvendësoi sensorë të mëdhenj. Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, ndizni sensorin për të rritur densitetin e pikselës. Për të marrë një imazh 400MP, ju duhet të kaloni mbi 6 imazhe të ndryshme./Indeksonline/

Temat: