13:53 / E Premte, 07 Shtator 2018 / indeksADMonline

Histori interesante të dasmave dhe familjeve

Shpesh, kur flasim për një familje të fortë, nënkuptojmë disa gjëra të zakonshme. Ne harrojmë se sa të rëndësishme janë veprimet tona ndaj njëri-tjetrit dhe se marrëdhënia midis të afërmve dhe bashkëshortëve nuk duhet të jetë rutinë.

Historitë që po tregojmë janë tepër të mirëfillta. Ato janë për njerëzit që donin të bënin diçka të rëndësishme për miqtë e tyre të dashur dhe anëtarët e familjes, transmeton Indeksonline.

Rreth botës për vetëm një puthje

Keow Wee Loong vizitoi 11 vende me nusen e tij për të rikrijuar një puthje martese në pjesë të ndryshme të botës. Ata u puthën përsëri dhe përsëri në Japoni, Norvegji, Danimarkë, Austri dhe Itali gjatë muajit të mjaltit që zgjati 3 muaj.

E gjithë familja fillon një jetë të re

Humbja e peshës është një detyrë që ndonjëherë është e vështirë edhe për një person. Por, në këtë histori, një familje e tërë arriti ta bënte atë.

Një familje që urren humbjen e kohës

Ka familje që kolektivisht bëjnë sport dhe ushtrime, duke e ‘mbytur’ kohën e lirë. Kjo do të thotë të kesh kohë të mjaftueshme për veten dhe për fëmijët? Çdo gjë është e mundur nëse shtoni pak humor dhe kreativitet në aktivitetet familjare të zakonshme.

Kur prindërit janë kundër sistemit


Një familje nga Kembrixh vendosi të bënte një eksperiment dhe të shkonte në një udhëtim të gjatë në botë së bashku me fëmijët e tyre në vend që t’i dërgonte në shkollë. E gjitha filloi kur fëmija i tyre më i madh filloi të ankohej se ishte mërzitur në kopshtin e fëmijëve.

Veshja e rrobave të gjyshes

Një nuse e re e cila ka ruajtur veshjen e dasmës së gjyshes e veshi fustanin në dasmën e saj. Veshja ishte mbi 50 vjeç nga koha kur u përdor, ndërsa u vesh përsëri për një martesë.

Dashuria është më e rëndësishme se froni

Princesha japoneze Mako Akishino njoftoi se ajo u njoh me burrin e saj në universitet. Prindërit e nuses miratuan zgjedhjen e saj edhe pse kjo do të thoshte se ajo do të humbiste titullin dhe të gjitha privilegjet si princesh.

Pensionistët që dinë të argëtohen

Për këtë çift të mahnitshëm, dalja në pension është një kohë e mrekullueshme për të eksperimentuar dhe shprehur veten. Steven dhe Millie Tani nga Karolina e Jugut kërkonin kostume të Halloween 3 vjet më parë dhe ata përfunduan duke zbuluar një hobi të ri.

Tri nuse, një fustan

Dorothy Sampson nga Yorkshire u martua në vitin 1959. Ajo mbante një fustan të dasmës që, 25 vjet më vonë, vajza e saj Catherine e veshi në dasmën e saj. Dhe saktësisht 25 vjet më vonë, vajza e Katerinës Sara bëri të njëjtën gjë. Më shumë se kaq, ajo u martua më 9 qershor, e cila është përvjetori i dasmave të prindërve dhe gjyshërve të saj./Indeksonline/.