08:27 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Honor 6A Pro, i dedikuar për evropianët (Video)

Prodhuesi kinez Honor, nën-markën Huawei, zbuloi smartfonin e ri me buxhet të ulët, për tregun evropian, i cili quhet Honor 6A Pro.

Pajisja është shumë e ngjashme me Honor 6A, i cili paraqitet në Kinë. Ajo që i dallon ato është skaneri i një gjurmë gishtash, gjë që përndryshe është e vështirë për tu gjetur në atë klasë telefonike, përcjell Indeksonline.

Honor 6A Pro ka një trup metalik, i cili tani vjen në variantin gold, argjend dhe gri. Ekrani ka një diagonale prej 5 inç në rezolucion 720p.

Është mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 430 dhe është i pajisur me 3GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme.

E gjithë kjo është mundësuar nga një kapacitet i baterisë prej 3020 mAh.

Pajisja ka një kamerë të përparme prej pesë dhe të fundit prej 13 megapikselësh.

Honor 6A Pro përdor Android 7.0 Nougat.

Çmimi nuk është zbuluar ende dhe vendi i parë në të cilin do të shitet do të jetë Italia. /Indeksonline/