06:10 / E Enjte, 25 Janar 2018 / indeksADMonline

Horoskopi për sot

Dashi

Do të jetë një ditë e mirë për të dashuruarit dhe në mbrëmje ju do të përfshiheni në një atmosferë romantike bashkë me partnerin/en. Ditë e mirë edhe për beqarët, do realizojnë takime interesante dhe do kenë njohje të reja. Me pak vullnet të mirë sot ju mund të zgjidhni të gjitha problemet në fushën profesionale.

Demi

Sot yjet ju bëjnë më energjik dhe më interesantë. Do të keni ndjenjën për të arritur gjithçka që dëshironi dhe në shumicën e rasteve do të jetë e vërtetë! Nëse jeni vetëm,  ndoshta do të duhet të peshoni mirë një vendim që do merrni që të mos ketë zhgënjime më pas. Do jeni mjaft të ngarkuar me punë, por mundohuni të jeni sa më komunikues me ata që punojnë me ju.

Binjakët

Yjet ju këshillojnë që të jeni të lumtur, sepse dashuria herë pas here mund t’ju sjellë edhe shqetësime. Jini të durueshëm. Zemrat e vetmuara janë të etura të takojnë shpirtin binjak, por do t’i duhet të presin edhe pak. Gjatë kësaj të enjte kushtojini vetes pak relaks dhe mos mendoni shumë për problemet e punës.

Gaforrja

Një ditë plot energji dhe takime të mrekullueshme për të kaluar momente të këndshme me partnerin/en dhe miqtë e zemrës. E enjte e bukur edhe për ata që janë të vetëm, do jeni gati për të shkuar me pushtime, dhe do ktheheni fitimtar. Kohë e përshtatshme për iniciativa dhe projekte të bukura që mund të ndërmerrni. Çdo ide juaja do të jetë e suksesshme.

Luani

Përqendrohu te familja, çështjet që janë pranë zemrës suaj duhet të ballafaqohen me besim dhe vendime. Mbështetni partnerin/en me këshillat e duhura. Beqarët do të vazhdojnë të ndjekin rrugën e gabuar dhe nuk do të heqin dorë nga dështimet. Edhe nëse mbrojtja e yjeve do mungojë, rezultatet e punës së mirë nuk do të komprometohen në asnjë mënyrë.

Virgjëresha

Sot ju mund të mbështeteni në një ditë pozitive në kuptimin e ndjenjës, dashurisë dhe jetës, si një çift. Ju do të përjetoni momente pasioni! Ata që janë vetëm do të jenë shumë simpatikë dhe do të bëjnë që shumë persona të kthejnë kokën nga ju. Marsi në aspektin e mirë të shenjës ju lejon të punoni me vendosmëri dhe entuziazëm.

Peshorja

Dita fillon pozitivisht dhe nëse jeni në çift do të jetë e mundur të përmirësoni dialogun dhe mirëkuptimin mes jush. Mundohuni të ruani qetësinë dhe balancën e gjetur me kaq shumë përpjekje. Yjet këshillojnë beqarët të mos presin shumë nga disa miq që nuk janë … shokë! Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet falë durimit tuaj. Eprorët do të vlerësojnë punën tuaj.

Akrepi

Perspektiva aspak të këndshme në fushën e dashurisë. Ju ende nuk dini të reagoni ndaj të vërtetës së  partnerit/es. Hëna do t’ju ndihmojë të vendosni. Beqarët do të jenë të pasigurt nëse përjetojnë një tërheqje për një person të besuar. Kujdes nga thashethemet! Nuk jeni në gjendje të përsosur dhe kjo do të penalizojë punën tuaj. Kujdes mos merrni shumë angazhime.

Shigjetari

Ditë pozitive për sferën sentimentale. Ju do të mbështeteni nga partneri/ja që do t’ju bëjë të ndiheni të qetë dhe të mbrojtur. Pyeteni dhe do të merrni përgjigje. Duke pasur parasysh programet e reja për beqarët, këshillohen t’i marrin gjërat shtruar. Fokusohuni në punë. Sot do të jeni veçanërisht të kujdesshëm se dikush do t’ju vjedhë idetë tuaja.

Bricjapi

Jeta paraqitet e qetë sot në çift, dialogu dhe komunikimi me partnerët do të jetë në krye dhe gjithçka rrjedh pa probleme. Pra nuk keni pse të shqetësoheni për asgjë. Nëse jeni vetëm dhe doni të bëni për vete një person që pëlqeni, tregoni interesin tuaj me butësi dhe ëmbëlsi. Qielli është pozitiv për Bricjapin dhe shpall iniciativa të reja dhe perspektiva të reja për të ardhmen tuaj në punë.

Ujori

Ditë e stresuar kjo e sotmja për ju. Hëna ju ka kthyer shpinën dhe e ul disponimin tuaj, aq shumë sa mund të ketë pasoja në marrëdhënien në çift. Vepro derisa të arrish në kohë! Beqarët do të kenë qëllim për të rindezur dialogun dhe interesin me një person që kanë njohur dikur! Yjet sugjerojnë të shikoni variante të reja në punë dhe të mos ndaleni nëse doni të përmirësoni pozicionin tuaj.

Peshqit

Këtë të enjte në emër të erosit, do të jeni shumë energjik dhe mjaft pozitiv për të dashurin/ën tuaj. Ju do të ndiheni të aftë të përballeni me të gjithë botën! Nëse jeni vetëm dhe kërkoni partner/e, do të keni shumë kontakte dhe shumë ftesa për mbrëmje. Sot do të ketë një frymë të vërtetë të inovacionit në vendin e punës. Kreativë dhe miqësorë, ju do të merrni propozime shumë interesante!

Temat: