16:03 / E Premte, 07 Gusht 2020

Hoti: Ligji për rimëkëmbje ekonomike, mundëson së paku dy gjëra!

Kryeminstri Avdullah Hoti thotë se ligji për rimëkëmbje ekonomike, mundëson së paku dy gjëra.

Tërheqjen e 10 për qind të kursimeve pensionale, që është rreth 170 mil euro dhe tërheqjen e 100 mil nga fondi i AKP për nevoja të rimëkëmbjes ekonomike”, thotë Hoti, raporton Indeksonline.

Njoftimi i plotë:

Ligji per rimekembje ekonomike, qe po kerkohet te hyje ne rend dite sot ne seancen e Kuvendit, mundeson se paku dy gjera:
1. Terheqjen e 10 per qind te kursimeve pensionale, qe eshte rreth 170 mil euro dhe
2. Terheqjen e 100 mil nga fondi i AKP per nevoja te rimekembjes ekonomike.