13:26 / E Mërkurë, 01 Maj 2019 / indeksADMonline

‘Hulku iranian’ konfirmon debutimin e tij në MMA

Një ‘përbindësh’ që e quan veten ‘Hulku iranian’ ka njoftuar se do ta bëjë debutimin e tij MMA.

Sajad Gharibi njihet edhe si ‘Herkulesi persian’ dhe ka një gjatësi trupore dhe një peshë mjaft të frikshme.

Bisha 27-vjeç ka grumbulluar rreth gjysmë milioni ndjekës në të gjithë rrjeetet sociale dhe tani planifikon të lëvizë në tetëkëndësh dhe të marrë botën e arteve marciale të përziera.

Të jesh me të vërtetë i madh nuk është domosdoshmërisht një garanci se do të jesh një luftëtar i madh, por definitivisht ju jep një shans të mirë.

Gharibi njoftoi lëvizjen e tij të re të karrierës në Instagram – ku ai ka shumicën e ndjekësve të tij – dhe konfirmoi se ai do të zhvillojë luftën e parë këtë vit.

Ai tha: “Më në fund pranoj luftën time të parë profesionale ndaj një luftëtari brazilian para vitit 2020.” /IndeksOnline/