23:06 / E Diele, 10 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

I rrethuar nga policët dhe mes lotësh, Samuel Ndoka lirohet nga burgu për varrimin e babait (Video)

Këtë të diel i është dhënë lamtumira e fundit Aleksandër Ndokës, vëllait të ish-deputetit socialist Arben Ndoka, i cili u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e së premtes pranë banesës së tij. Në ceremoninë e varrimit ka marrë pjesë gjithashtu edhe djali i tij Samuel Ndoka, të cilit Drejtoria e Burgjeve i kishte dhënë leje për të marrë pjesë në varrim.

Ai është sjellë nga dy furgonë policie dhe ka qenë gjatë gjithë kohës me pranga në duar dhe nën mbikëqyrjen e efektivëve që e shoqëronin. Më poshtë janë pamjet: