21:39 / E Diele, 17 Maj 2020 / indeksADMonline

Infektologu Krasniqi: Situata është e menaxhueshme, jemi në rrugë të drejtë

Infektologu kosovar, Valbon Krasniqi, përmes një postimi të bërë në Facebook, ka thënë se nga nesër nis faza e dytë e zbutjes së madave anti-COVID, kjo vjen si rezultat i bashkëpunimit me qytetarët që kanë treguar disiplinë.

Ai ka thënë se pavaresisht kësaj, duhen ende të mbrohemi.

Ky është postimi i tij:

Nuk ka vend për dëshprim e as për zhgënjim.
Qytetarë të nderuar,

Nga nesër fillon faza e dytë e zbutjes së masave anti-COVID. Kjo është rezultat i punës sonë të përbashkët, e para se gjithash qytetarëve me disiplinën e treguar.

Pavarësisht rritjes së numrit të rasteve ditëve të fundit, s’ka vend për dëshprim e zhgënjim.

Asnjë pandemi nuk përfundon në mënyrë të përnjëhershme. Situata është e menaxhueshne. Jemi në rrugë të drejtë.

Mbani maskat, dezinfektoni duart rregullisht, vazhdoni të mbani distancën fizike, dhe suksesi është i garantuar.