22:43 / E Enjte, 03 Maj 2018 / indeksADMonline

Interesante: Shikojeni momentin kur lojtari ia dha kartonin e verdhë gjyqtarit [Video]

Një situatë komike ka ndodhur në ndeshjen e javës së 33-të të ligës së futbollit holandez në mes të Vitesses dhe Twentes që ka përfunduar 5 me 0.

Futbollisti vendas Navarone Fur është përplasur me gjyqtarin e ndeshjes .

Në teren pasuan qeshjet pasi që Fur nxori katronin e verdhë nga xhepi i gjyqtarit duke e ndëshkuar atë.

Më poshtë shikoni videon: