19:53 / E Premte, 25 Shtator 2020

Inzaghi: Na mungon Muriqi, kemi nevojë për të

Trajneri i Lazios Simone Inzaghi ka treguar se e gjithë skuadra po e pret rikthimin e sulmuesit të Ksovës Vedat Muriqit.


Muriqi javë më parë firmosi kontratë m eklubin e Lazios, por që ende nuk e ka bërë paraqitjen e parë për ta, pasi ka rezultuar pozitiv me Covid-19, shkruan IndeksOnline

Në një prononcim për mediat italiane, Inzaghi ka thënë se mezi po e pret rikthimin e Muriqit.

“Muriqi është lojtar me kualitete të larta, por ai vjen nga një lëndim dhe ndodhet në Turqi, tashmë i izoluar si pasojë e Covid-19.

“Shpresoj që ai të kthehet për të na ndihmuar. Kemi nevojë për rotacione në formacion”, ka thënë mes tjerash ai.